taminn
04 خرداد 1402 - 14:27

استاندار خوزستان:‌ خیلی از محاسبات‌‌ دشمن ‌با ‌مقاومت‌ ملت ایران به هم ریخت

استاندار خوزستان گفت: خیلی از محاسباتی که دشمن داشت با همین مقاومت‌ها به هم ریخت، ‌دشمن می‌خواست ‌استان را با دو ‌لشکر‌ فتح کند، اما با این مقاومت مردم، پیشرفت آن‌ها متوقف شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دزفول، مراسم بزرگداشت چهارم خرداد روز مقاومت وپایداری مردم دزفول باحضورامیر سرلشکر سید‌عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران و مسولان لشکری وکشوری استانی و شهرستان و باحضور احاد مردم دزفول خانواده های معظم شهدا در حسینیه ثارالله شهرستان دزفول برگزاری شد.

علی‌اکبر حسینی محراب در این مراسم اظهار کرد: ان‌شاءالله بتوانیم با نسل جدید و جوانانی که داریم همه قله‌های جهانی را فتح کرده و این انقلاب را تحویل آقا امام زمان (عج) بدهیم.

استاندار خوزستان افزود: دزفول 40 فرمانده و سردار شهید داشته است که خود به‌اندازه چند استان است. بیش از 2600 شهید، تعداد زیادی جانباز، آزاده، رزمنده و ده هزار بسیجی دارد که فتح‌المبین و فتح‌الفتوح‌های زیادی را رقم زدند.

وی بابیان اینکه مقاومت باید از درون باشد، گفت: مقاومت مردم دزفول و ایران در دوران دفاع مقدس، برگشت به مبانی ایمانی مردم ما دارد یعنی والدینی که مؤمن و معتقد بودند چنین فرزندانی تربیت کردند.

استاندار خوزستان عنوان کرد: نقش شیخ مرتضی انصاری و آیت‌الله قاضی در این شهر باعث قوام ایمان و شکل‌گیری مقاومت شد. مقاومتی که با دست‌های خالی و سلاح‌های کوچک، در مقابل دشمن تادندان‌مسلح به وجود آمد و مردمی که ایستادگی کردند.

حسینی محراب تصریح کرد: بعد از سوم خرداد و گرامیداشت بزرگی و عظمت خرمشهر، امروز چهارم خرداد عظمت و بزرگی دزفول را گرامی‌ می‌داریم و درود می‌فرستیم به همه‌کسانی که این مقاومت را رقم زدند تا ما بتوانیم سرمان را بالا بگیریم و از انقلاب خود دفاع کنیم.

استاندار خوزستان اظهار داشت: در جبهه و خط اول دشمن می‌ایستادند و می‌جنگیدند و پیروزی برای ما به ارمغان می‌آوردند و دزفول این‌گونه به سمبل مقاومت تبدیل شد.

وی بابیان اینکه خیلی از محاسباتی که دشمن داشت با همین مقاومت‌ها به هم ریخت، افزود: دشمن می‌خواست سر استان را با دو تا از لشگران خودشان فتح کند و حرکت از جلو و شمال استان انجام دهد و با این مقاومت، پیشرفت آن‌ها متوقف شد و با عملیات فتح المبین و چند عملیات دیگر فتح الفتوحی صورت گرفت به عقب رانده شدند.

استاندار خوزستان عنوان کرد: صدام گفته بود که عجب غلطی کردیم که به ایران حمله کردیم و همه محاسبات آن‌ها با مقاومت مردم درهم‌ریخته شد.

وی بابیان اینکه رزمندگان ما جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند، بیان کرد: تبلور و تجلی این مقاومت‌ها و قدرت روحی بلند که نشانه بطن ایمانی مردم دزفول بود در رزمنده‌ها و شهدا و جانبازان ما نمایان شد.

حسینی محراب گفت: امیدواریم که با این قدرت‌های روحی بتوانیم فتح الفتوح ها و به تعبیر حضرت آقا خرمشهرهایی که در پیش داریم را با موفقیت پشت سر بگذاریم.

وی افزود: امروز جنگ و کارزار ما در بعد اقتصادی و مسائل مرتبط با معیشت مردم و جوانان ما است و باید بتوانیم دینی که آن‌ها به اسلام ادا کردند را برای مردم و جوانان ادا کنیم.

استاندار خوزستان بیان کرد: همه توان و حرکت خود را در استانداری و استان با کمک همه نیروها و اتاق‌های فکر و گروه‌های جهادی و همه خانواده‌های شاهد حفظ می‌کنیم تا سیاهی‌ها و عملیات روانی دشمن و جنگ داخلی که می‌خواهد با ترور شخصیت‌های شهرستان ایجاد کند را برهم بزنیم.

حسینی عنوان کرد: امیدواریم دزفول مانند گذشته نقش خود را در همه عرصه‌ها حفظ کند. خوزستان مملو از جنبه‌های فکری است که دزفول ایجاد کرده و این شهر یک‌قطب فکری و ایمانی است که همه جوانان کشور و استان از آن بهره‌مند هستند و درود می‌فرستیم بر این مردم.

انتهای پیام/735/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1237940