taminn
26 اسفند 1401 - 16:21

امام جمعه قزوین: آمریکایی‌ها چاره‌ای جز ترک منطقه ندارند

امام جمعه قزوین با اشاره به ترک عراق توسط آمریکایی‌ها گفت: آمریکایی‌ها در نهایت مجبور خواهند شد کشورهای خلیج فارس و کل منطقه را ترک کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی ظهر امروز در خطبه‌های آخرین نماز جمعه شهر قزوین در سال 1401 که در مسجدالنبی اقامه شد، اظهار داشت: همزمان شدن عید نوروز با ماه رمضان موجب می‌شود که پیوند بین آیین‌های دینی و ملی ما قوی‌تر شود و یکی از ویژگی‌های مشترک نوروز و ماه رمضان رونق گرفتن میهمانی‌ها و صله ارحام است.

وی نو شدن و امیدآفرینی را دیگر ویژگی مشترک نوروز و ماه رمضان برشمرد و گفت: همچنان که در نوروز طبیعت دوباره سرسبز شده و نو می‌شود، در ماه رمضان روحیه عبادت و بندگی در انسان‌ها نو می‌شود و فشارهای روحی و روانی از جمله اندوه و اضطراب از مؤمنان فاصله می‌گیرد و در عید فطر شاهد اوج تجلی این حالات هستیم.

عابدینی فلسفه بعثت پیامبر اعظم(ص) خروج زندگی انسان‌ها و بهاری کردن حالات و روحیات نوع بشر دانست و اضافه کرد: پیامبر رحمت برای کرامت امت مبعوث شد تا همه مردم زندگی توام با شخصیت، احترام و حرمت داشته باشند، آمد تا جهان را از پاییز خشن، مرده و افسرده نجات داده و اهل زمانه‌اش را در بهار زندگی قرار دهد و آنها که پیرو و همراه او شوند شرف و عظمت و منزلتی والا و متعالی پیدا کنند.

امام جمعه قزوین در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فرارسیدن سالروز حمله آمریکا به عراق گفت: آمریکایی در این حمله مانند گرگ به مردم عراق یورش بردند و مردم این کشور را بی‌رحمانه کشتار کردند؛ با این حال آمریکایی‌ها از این حمله سودی نبردند و با وجود هزینه‌کرد 7 تریلیون دلار بی هیچ دستاوردی مجبور به ترک این کشور شدند.

عابدینی افزود: آمریکایی‌های باید خوب بدانند که ترک عراق تازه ابتدای کار است و بعد از آن باید خاک عربستان را ترک کنند و در نهایت مجبور خواهند شد کشورهای خلیج فارس و کل خاورمیانه را ترک کنند و در آینده شاهد پاک شدن جغرافیای منطقه از نحوست نیروهای ترویست آمریکایی و متحدان پلید آنها در رژیم اشغالگر قدس خواهیم بود.

وی با بیان اینکه در هفته پیش رو سالروز مبارزه با تبعیض نژادی را داریم، ادامه داد: آمریکایی‌ها و کشورهای غربی اقدام به توهین و تحقیر رنگین‌پوستان و زنان می‌کنند و جلوی چشم همه مردم دنیا سیاه‌پوستان را به قتل رسانده و دست به نسل‌کشی سایر اقوام و ملت‌ها می‌زنند و به همین خاطر عوامل اصلی تبعیض نژادی در دنیا محسوب می‌شوند.

عابدینی تصریح کرد: بنابراین مبارزه با تبعیض نژادی به معنای مبارزه با آمریکا و رژیم صهیونیستی است و کسانی هم که این دولت‌های فاسد را همراهی می‌کنند، عاملان دیگر تبعیض نژادی به شمار می‌آیند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1097792